Mezinárodní výstava psů 29.- 3O.4. 2OO6 Praha

Mezinárodní výstava  se jako již několikátý rok konala na výstavišti v Letňanech. Toto výstaviště má velmi dobré prostory pro konání této akce, kterou mez. výstava je. Prostorné kruhy s kobercem(což je velmi příjemné), velký počet stánků s chovatelskými potřebami a tentokrát i větší počet zahraničních rozhodčích. Tento víkend byl pro naše psy a hlavně pro nás velkým překvapením. U některých našich  plemen se rozhodčí nenechali zaskočit mládím a ocenili kvalitu předvedených psů , a klidně zadali i titul nejvyšší.   U  jiných bohužel platilo "dost bylo Panýrka" a tak i kvalitní jedinci moc neuspěli.Ale to se stává,ale bohužel mě  vždy dost překvapí výroky rozhodčích. I zde by mohlo platit přísloví" někdy méně, znamená více". A jestli si někdo myslí, že nás tímto odradí, tak si můžete být jisti, že určitě ne!!!. Naopak. :-))))). Tento komentář určitě není  reakce na náš dílčí neúspěch(jinak  komplet výsledky super!) ale bohužel u jednoho plemene které chováme a vystavujeme, se úspěchy opravdu neodpouštějí. Začíná se tam objevovat názor" musíme dát  možnost i ostatním,aby pořád nevyhrávali stejní psi" bez ohledu na to jaké jsou kvality. Hlavně že bude změna. Komentář od rozhodčího"vyhraje tento pes , protože ten druhý vyhrává pořád a tak dáme možnost i jinému", je dle mého názoru velmi neprofesionální a  do výstavního kruhu nepatří.Bohužel  vystavovat na českých výstavách více jedinců jednoho plemene je dost problém.Ale i  zde se najdou rozhodčí, kteří se "nebojí" zadat tituly jednomu majiteli i na více psů, samozřejmě když na to svojí kvalitou mají. Těmto rozhodčím patří  moje poděkování za jejich profesionální vystupování a nadhled. Děkuji! :-)))  Tak pojďme k výsledkům.

Australský ovčák - posuzovala RNDr. Ovesná Jaroslava, celkem přihlášeno  14 psů

Jch. Shallow Rivers Wesan Tepa-  Výborný 1, CAC
Ballantines Puella Fera - Výborná 1, CAJC, B O B !!!!!!!
Shallow Rivers Wacahkos Ana Cree - Výborná 1, CAC,r.CACIB
Ana :-)
Ana :-)Ana :-)Ana :-)
Týna :-))
Týna :-)Týna :-)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lhasa apso - posuzovala pí. Libuše Ubrová, celkem přihlášeno  13 psů
 
Jch. Big Boss Pibaro - Výborná 1, CAC, CACIB
Cleopatra Pibaro - Výborná 1, CAJC, rez. BIS JUNIOR !!!!
MultiCh. Aféra Pibaro - Výborná 1, CAC, CACIB, BOB, BIG 5 !!!!

Big Boss  :-)
Big Boss :-)
Cleo :-)
Cleo :-)Cleo :-) 
O BOB :-)
BOB
Aféra :-)
Aféra :-)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mops - posuzovala pí. Jiřina Krsová, celkem přihlášeno 37 psů

Aleks iz Strogino - Výborná 2
Ch. Dharma DO´DI´Bug by Teaseltail - Výborný 3
Monpasie Vasena Slastena - Výborná 4
Halina Pibaro - Výborná 3

Na této výstavě jako vždy byl  výborně předveden náš pár mopsů (Aleks a Vasena), který se v této soutěži téměř vždy umístí, několikráte tuto soutěž vyhrál a to nejen na výstavách v ČR ale i v zahraničí.Přesto tento pár pí rozhodčí, která  toto plemeno chová zůstal bez povšimnutí :-((( Zatím co pár německých dog(jenž paní rozhodčí také chová) na který si ze závěrečných soutěží vůbec nevzpomínám, měl větší štěstí a tuto soutěž vyhrál

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Na výstavě byl s náma trénovat náš nový dorostenec plemene lhasa apso, kterého jsme importovali  z Polska. Jmenuje se Idrys Azurowa Amhara. Byl poprvé na výstavě a tak omluvte ještě ne zcela dokonalý výstavní postoj :-))))

foto 6.měsíců :-)
Idrys :-)Idrys :-)Idrys :-)