Mezinárodní výstava psů Tulln -  1. a 2.10.2OO5

Tento víkend byl plný překvapení a údivu :-)). Zůčastnili jsme se výstavy v rakouském Tullnu a nestačili jsme se divit. Většinou se snažím nekomentovat rozhodnutí rozhodčího ,ale z této výstavy si to neodpustím.Tyto názory jsou pouze mým okomentováním výstavy, na což si myslím, mám právo.Více u jednotlivých výsledků.


Australský ovčák- posuzovala pí. Libuše Ubrová, celkem přihlášeno  15psů

Osobně si myslím ,že z plemen které jsem na této výstavě vystavoval,bylo jako jediné posouzeno korektně a bez vedlejších úmyslů :-)


Shallow River´s Wesan Tepa - Výborný 1, Jugendbester :-)


BOB si odnesl po zásluze pes ze třídy šampionů Ch. Hollywoodit(LOIO2/152633)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mops- posuzovala pí. Hana Ahrens, celkem přihlášeno 21psů

 
Ich. Fatman Dog-Lome- Výborný1, CACA(po právu bez cacib nebo r.cacib, protože se našemu "pánovi " dnes nechtělo moc chodit :-(()

 Jch. Flora Pibaro - Velmi dobrá - Tady si neodpustím poznámku, že před třemi týdny od této rozhodčí naše Flora dostala titul CAC,r.CACIB ve větší konkurenci ,a dnes jen VD, no rozhodčí je tu pán :-) a my se nestačíme divit.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lhasa Apso - porozuvala pí. Eleonore Singer(A), celkem přihlášeno 13 psů


Ch. Asmun Pibaro - odstoupil !!!!
V konkurenci s naším Asmunem byl ve třídě rakouský  pes, který v pohybu v kruhu nezvedl ocas, celou dobu posuzovaní ukazoval zuby, nenechal se prohlédnout od rozhodčí na stole(musela si sundat vestu, které se údajně pes bál,ale i tak  na sebe nenechal sáhnout) byl postaven před našeho psa, který se vzorně prezentoval a bylo mu vytýkaná dlouhá srst!!!, vysoko nasazený ocas!!!,volnější skus(na což má rozhodčí právo),  a tak jsem z posuzování se psem odstoupil.Nejde o to zda náš pes vyhraje nebo ne,ale o to, že se tato rozhodčí neustále kamarádsky vybavovala s majitelkou druhého psa,nás pouze přehlížela, tolerovala dost hrozné chování  druhého  psa a nakonec ho postavila před nás, a to na mě bylo moc. Možná se to někomu bude zdát směšné,ale mě takové chování uráží a myslím že rozhodčí by měli mít trochu vychování!!! a profesionálního vystupovaní.

Ch. Aféra Pibaro- Výborná1, CACA, r.CACIB

Skoro celé posozování Lhasa Apso(feny a bob úplně celé) bylo děláno pouze ze statiky. Na dotaz ,zda se bude chodit mi  bylo vysvětleno, že vše je vidět ze statiky. Tady bych si dovolil opět oponovat. Myslím ,že pohyb u lhasa se dost důležitý a podstatný.Lhasa v  pohybu vypadá velmi impozantně a hlavně je i vidět mnoho jiných nedostatků,ale i předností, které v postoji nejsou vidět.Ale asi proto se na této výstavě nemuselo chodit!!!:-((((. No opět se potvrdilo, co je doma to se počítá!!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ještě jednou bych chtěl poděkovat naší kamarádce Kačence Dědičové, která nám jela na tuto výstavu pomoci ,a skvělě (jako vždy :-) předvedla našeho Wesana. Díky!